Noutăți

Acasă/Noutăți

Proiectul „Crăciunul acasă”

Participanți:Organizația „Copil, Comunitate, Familie" (CCF Moldova), manager Livia Marginean

Organizat de:Elevii cl.VI-a, prof. Cristina Botezatu, Aliona Coropceanu, Tatiana Bologan

Data desfășurării:12/8/2021

Despre proiect:

„Crăciunul acasă” – proiect de colaborare, la inițiativa managerului Organizației CCF Moldova, doamna Livia Mărgineanu, împreună cu suportul doamnei Aliona Coropceanu, director adjunct LCI „Prometeu-Prim”, și doamnei Tatiana Bologan, director LCI „Prometeu-Prim”, are drept scop susținerea copiilor din țară. Prin realizarea picturilor pe pânză cu tematică de Crăciun de către elevii prometeiști ai claselor a VI-a, îndrumați de către profesorul de educația plastică, Cristina Botezatu, imaginile, ulterior, au servit în calitate de machetă originală pentru crearea cardurilor – felicitări de Crăciun, propuse în vânzare către companii, oameni de afaceri cât și persoane fizice, din fondului cărora, suma colectată a fost acordată drept sprijin pentru copiii și familiile defavorizate din țară, în același timp, a fost o bună ocazie de promovare a talentelor din cadrul liceului nostru.

Alte noutăți

📢 Mândria noastră crește odată cu noile succese ale prometeistelor, care s-au clasat pe locul I în cadrul Olimpiadei Republicane

Vezi mai mult »

📢 Suntem deosebit de bucuroși de noile succese ale elevilor noștri, premianți la Olimpiada Republicană de matematică!📝 🎉 Sincere felicitări

Vezi mai mult »

🏆Felicităm cordial elevii prometeiști ai claselor a VI-a, pentru rezultatele obținute în cadrul Olimpiadei școlare la istoria românilor și universală,

Vezi mai mult »