evenimente

Rezultatele concursului de creație literar – artistică

Dragi elevi și profesori,

            Vă mulțumim mult, pentru că ați manifestat interes față de acest concurs! Să știți că sarcina juriului a fost extrem de dificilă, deoarce am primit produse  creative și originale, care merită cea mai înaltă apreciere! Ne-am fi dorit să premiem pe mai mulți dintre voi, însă, fiind un concurs, am fost constrânși să alegem  pe cei mai buni dintre cei mai buni:  o misiune dificilă pentru membrii juriului.

 

În urma evaluării, au fost desemnați următorii premianți:

Secțiunea I : „Creație literară” ( clasele a V-a –a VI-a)

PREMIUL I: Tataru Ian, clasa a V-a , IP Liceul Teoretic Cotiujenii Mari  – Certificat- cadou „Librarius” în valoare de 200 lei ;

PREMIUL II: Zaporojan Teodor cl. a VI-a, Gimnaziul „Nicolae Costin”, Chișinău.

 

Secțiunea I : „Creație literară”  (clasele a VII-a – a IX-a)

 PREMIUL I: Botnaru Mihaela, clasa a IX-a, IP Ginaziul s. Pitușca, r. Călărași – Certificat- cadou „Librarius” în valoare de 200 lei ;

PREMIUL II: Guțu Mădălina, clasa a VII-a, LCI „ Prometeu- Prim”, or. Chișinău .

 

Secțiunea I : „Creație literară” (clasele a X-a – a XII-a)

 PREMIUL MARE: Zilborș Iuliana, Centrul de Excelență în Energetică și Electronică, or. Chișinău  – Certificat- cadou „Librarius” în valoare de 300 lei ;

PREMIUL I: Bușan Mădălina, clasa a X-a, LCI „Prometeu- Prim”, or. Chișinău ;

PREMIUL II: Suru Davinia, clasa a X-a, Liceul Teoretic ,,Alexei Mateevici”, or.Dondușeni;

PREMIUL III: Cozub Sanda, clasa a XII-a, LCI „Prometeu- Prim”, or. Chișinău;

MENȚIUNE: Lisnic Anastasia, clasa a XI-a, Liceul „ Alexei Mateevici”, or. Dondușeni.

 

 Secțiunea a II-a: „Traducere literară”  ( clasele a X-a –a XII-a)

PREMIUL MARE: Cozub Sanda, clasa a XII-a, LCI  „Prometeu- Prim”, Chișinău – Certificat-cadou „Librarius” în valoare de 300 lei;

PREMIUL I: Grigoraș Marius,  clasa a XI-a, LCI  „Prometeu- Prim”, Chișinău;

PREMIUL II: Cocerghin Vladislav , clasa a XII-a, Centrul de Excelență  în Energetică și Electronică, Chișinău ;

PREMIUL III: Malcoci Delia, clasa a X-a, LCI  „Prometeu- Prim”, Chișinău;

PREMIUL III: Gâlcă Nichita, clasa a XI-a, LCI  „Prometeu- Prim”, Chișinău;

PREMIUL III: Cebanu Ion, clasa a X-a, Centrul de Excelență în Energetică și Electronică, Chișinău;

Mențiune: Gâlcă Mădălina , clasa a XII- a, LCI  „Prometeu- Prim”, Chișinău;

Mențiune: Udrea Alexandru , clasa a X- a, LCI  „Prometeu- Prim”, Chișinău.

 

Secțiunea a III-a: „Artă plastică” ( clasele a V-a –a  XII-a)

PREMIUL MARE: Postolache Alexandrina, clasa a X-a B – Liceul „Prometeu-Prim” – Certificat -cadou „Librarius” în valoare de 300 lei;

PREMIUL I: Edinac Oxana, clasa  a XII-a- IPLT „D. Cantemir”, or.  Edineț ;

PREMIUL II: Cojocaru Vladislava, clasa  a X- a  – Liceul „Prometeu-Prim”, Chișinău;

PREMIUL III: Gribincea Vlad, clasa  a VI- a  – Liceul „Prometeu-Prim”, Chișinău ;

Mențiune: Pădure Dumitrița, clasa  a VII- a – Liceul „Prometeu-Prim”, Chișinău;

Mențiune: Vieru Ilinca, clasa  a VII- a  – Liceul „Prometeu-Prim”, Chișinău;

Mențiune: Tâltu Elena, clasa  a VII- a  – Liceul „Prometeu-Prim”, Chișinău;

Mențiune: Borta Andreea, clasa  a IX- a  – Liceul „Prometeu-Prim” .

 

Diplomele și premiile pot fi ridicate de la secretariatul liceului de luni până vineri,  ora  9:00-16:00. Cei care nu au posibiltatea, diplomele vor fi transmise pe email.

 

Felicitări tuturor participanților! Ne mândrim mult de succesele voastre !  

Vă așteptăm și la celelalte ediții !

 

Per aspera ad astra !

 

Cu mult drag, Bologan Tatiana, coordonatoarea concursului