concursuri

Concursul „Trepte în matematică”

La data de 28 ianuarie 2017, s-a desfășurat Concursul „Trepte în matematică”, Călimănești, România, ediția a XIV-a.

Felicitări elevilor de la Liceul de Creativitate și Inventică „Prometeu-Prim” care au obținut următoarele rezultate:

Clasa a V-a

 

Nr. Numele, Prenumele  Profesor Locul
1 Ciornei Marionela Bujag Liuba     I
2 Iliciuc Ionela Copaci Aurelia     I
3 Iliciuc Tiberius Copaci Aurelia     I
4 Dumbrăveanu Felicia Popa Ana    II
5 Ostrov Alina Copaci Aurelia    II
6 Lemeșca Vlada Copaci Aurelia    II
7 Efros Bogdan Copaci Aurelia    II
8 Oprea Marius Copaci Aurelia    II
9 Tataru Daria Bujag Liuba    II
10 Tican Andreea Popa Ana    II
11 Bolgari Ștefan Copaci Aurelia    II
12 Frunză Damian Bujag Liuba    II
13 Davidescu Vladimir Copaci Aurelia   III
14 Țurcanu Nicolae Copaci Aurelia   III
15 Copaci Ionela Copaci Aurelia   III
16 Meșină Ariana Popa Ana   III
17 Gîrleanu Mirela Oprea Doina   III
18 Bodrug Beatrice Popa Ana   III
19 Mocanu Alexandru Oprea Doina   M
20 Savin Alexandra Popa Ana   M
21 Livizoru Arina Copaci Aurelia   M
22 Sratan Gheorghe Bujag Liuba   M
23 Dicu Milena Oprea Doina   M
24 Iaconi Ana – Maria Oprea Doina   M

  

Clasa a VI-a 

Nr. Numele, prenumele  Profesor Locul
1 Bucătaru Mihaela Copaci Aurelia   I
2 Nichitin Ruxanda Oprea Doina  II
3 Crețu Victor Topală Viorica  II
4 Chișcă Valensia Oprea Doina  II
5 Cosoi Ilie Oprea Doina  II
6 Babuș Marius Copaci Aurelia  II
7 Ciumac Valeria Topală Viorica III
8 Prisăcaru Dana Oprea Doina III
9 Popescu Dragoș Oprea Doina III
10 Paiu Victor Oprea Doina III
11 Rusica Ștefan Oprea Doina III
12 Luca Marian Oprea Doina III
13 Cojocaru Daniela Topală Viorica M
14 Oleinic Nichita Copaci Aurelia M
15 Mutruc Victoria Oprea Doina M
16 Chircă Alin Copaci Aurelia M
17 Munteanu Delia Copaci Aurelia M
18 Barbier Nicoleta Topală Viorica M
19 Bogdan Răzvan Copaci Aurelia M
20 Buzdugan Alexandru Oprea Doina M
21 Popușoi Valeria-Eliza Copaci Aurelia M
22 Raețchi Ciprian-Rafael Oprea Doina M

 

Clasa a VII-a 

Nr. Numele, prenumele  Profesor Locul
1 Culava Marie Copaci Aurelia    I
2 Mehryar-Rad Roxana Bujag Liuba    I
3 Codreanu Alexandru Bujag Liuba    I
4 Copaci Andrei Efros Maria    I
5 Rotaru Beatricia Bujag Liuba    I
6 Pruteanu Alina Efros Maria   II
7 Balan Felicia Copaci Aurelia   II
8 Talmaci Francesca Efros Maria   II
9 Gândea Raluca Copaci Aurelia   II
10 Ceban Constantin Bujag Liuba   III
11 Erhan Sanda Copaci Aurelia   III
12 Cojocaru Valeria Bujag Liuba   M
13 Mahu Andreea Efros Maria   M
14 Scorpan Andreea Efros Maria   M

 

Clasa a VIII-a

Nr. Numele, prenumele  Profesor Locul
1 Cobîlaș Cornelia Popa Ana   III
2 Barbier Marius Popa Ana   III
3 Ciornei Laurențiu Popa Ana   M

 

Clasa a XII-a

Nr. Numele, prenumele  Profesor Locul
    1 Bolea Adelin Popa Ana   M